Gamatky Karma
- odťah spalín do komína
- odťah spalín cez stenu
- zásobníkové ohrievače vody
- prietokové ohrievače vody
- príslušenstvo ku kachliam
Najpredávanejšie
Karma - trubka 0,5 m - odkúrenie pre POV 11BW 60/110 (predĺženie) - max....
Plynové gamatky Karma
Plynové ohrievacie gamatky Karma sú použiteľné ne vykurovanie bytov, domov, rôznych kancelárskych priestorov. Najväčšou výhodou je jednoduchá inštalácia a absencia vykurovacieho rozvodu, alebo komína. Gamatky stačí vyviesť priamo cez stenu von, hrúbka steny môže byt až 100 cm. Prevádzka gamatiek nevyžaduje ani elektrickú energiu. Gamatky je nutné ale inštalovať podľa
bezpečnostných smerníc a zásad a inštaláciu a hlavne spustenie do prevádzky by mala vykonávať
osoba na to určená. Plynové gamatky KARMA sú technické zariadenia spadajúce pod skupinu C11, ako uzatvorený plynový spotrebič s vonkajším prívodom vzduchu a výduchom cez komínové teleso von.
Spoločnosť Karma je najväčším výrobcom konvekčných plynových kachlí v Českej republike. Pokračuje tak vo svojej tradícii založenej už v roku 1910. V júni 2006 zakúpila Karma nemeckú značku vykurovacích kachlí Gamat – značku známu ako „vafky“…
Karma je synonymom plynových spotrebičov. Meno Karla Macháčka, jedného z najúspešnejších a najznámejších výrobcov je úzko späté s počiatkom plynárenstva na území Českej republiky. Karel Macháček ako prvý začal takmer pred 100 rokmi sériovo vyrábať kvalitné plynové spotrebiče. Dal im značku zloženú z počiatočných slabík svojho krstného mena a priezviska.
Na začiatku 20. storočia nebol žiadny český výrobca plynových spotrebičov pre domácnosti. Tieto spotrebiče dodávali do Čiech zahraničné firmy – predovšetkým Siemens a Junkers. Zatiaľ čo v Budapešti a vo Viedni bolo používanie plynových spotrebičov pre varenie, prípravu teplej vody a žehlenie pomerne rozšírené a plynárenstvo bolo v náraste, v Prahe nastal v tejto oblasti útlm. Spôsobil ho predovšetkým nástup elektriny, ktorá začala vytláčať plyn z osvetlenia ulíc a bytov. Použitie plynu bolo na historickom prelome a o prebudovaní plynární sa začalo len vtedy uvažovať.
V Prahe však v tej dobre prebiehala nevídaná stavebná aktivita. Celé ulice a bloky nových domov v predmestských obciach na oboch brehoch Vltavy rástli ako huby po daždi a rodila sa moderná veľká Praha. V novodobých bytoch sa vtedy plynovody začali zariaďovať nie na svietenie, ale na varenie a pečenie, k ohrevu vody a postupne až na kúrenie. Tieto pomery správne vystihol a pochopil mladý podnikavý muž, ktorý vedel, že polmiliónová Praha nemôže bez továrne a opravovne plynových spotrebičov dlho existovať. Založil preto v roku 1910 vo Vysočanoch továreň, v ktorej začal tento sortiment vyrábať. Tým mladíkom nebol nikto iný ako práve Karel Macháček.